Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij

Nasz zespół

Balans Psychoterapia to stworzony przez Annę Janik zespół psychologów, lekarzy i trenerów rzetelnie wykształconych w technikach psychoterapii. Każdy z Nas jest w superwizji (nadzór pracy terapeuty) i dba o swój rozwój zawodowy. Wierzymy, iż nasza praca pomaga innym w doświadczaniu kontaktu ze sobą, ze swoimi zasobami. Dążymy do osiągania lepszej jakości życia. Staramy się, aby nasi klienci mieli poczucie wyjątkowego zadbania, aby Balans tworzył nową, lepszą jakość ich życia.

Celem naszej pracy jest korzystna zmiana rozumienia i zachowania, która ma prowadzić do rozwoju.

Kamila Maciejewska

psychoterapeuta, trener II - stopnia PTP (trener Ist. - certyfikat I 327, II st. - zatwierdzenie 16.02.2019r.), socjoterapeuta.

Ukończyłam 4,5 letni Kurs Psychoterapii M. Ericsona w Polskim Instytucie Ericsonowskim oraz liczne szkolenia i kursy doskonalące, umożliwiające zarówno pracę indywidualną z pacjentem, systemową pracę z rodziną, jak i pracę z grupami / zespołami.

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo - wychowawczą na Wydziale Edukacji UAM, socjoterapię na Podyplomowym Studium Socjoterapii Dolnośląskiej Wyższej Szkole Edukacji, Szkołę Pomagania Rodzinie (w ujęciu systemowym) we Wrocławiu oraz Wrocławską Szkołę Trenerów „Sieć" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Wspieram innych w ich rozwoju indywidualnym oraz grupowym, umożliwiając podniesienie jakości życia w relacji z samym sobą oraz z innymi.

Jako psychoterapeuta prowadzę psychoterpię indywidualną, rodzinną oraz konsultacje psychologiczne w ujęciu ericsonowskim. Jako trener umiejętności społecznych II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzę szkolenia dla różnych grup docelowych w obszarze poszerzania kompetencji społecznych.

W pracy psychoterapeutycznej ważna jest dla mnie pomoc pacjentowi w dotarciu do jego możliwości / zasobów / motywacji / rozwiązań - zarówno tych, przysłoniętych przez sytuację problemową, jak i tych, z których pacjent, z jakiegoś powodu, nie może korzystać.

Pracując terapeutycznie na rzecz dzieci i młodzieży zapraszam do współpracy najbliższą rodzinę korzystając z możliwości danego systemu rodzinnego.

Prowadząc zajęcia warsztatowe dla rodziców towarzyszę w rozwoju ich kompetencji wychowawczych oraz byciu "wystarczająco dobrym rodzicem".

Swoje doświadczenie zawodowe budowałam od 1998r. prowadząc grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, grupy psychoedukacyjne dla dorosłych oraz konsultacje indywidualne. Od 2003r. jestem odpowiedzialna za przygotowanie merytoryczne oraz prowadzenie warsztatowych i treningowych projektów szkoleniowych, rozwiających umiejętności społeczne osób / zespołów w kraju i za granicą. Adresatami są różne grupy docelowe - głównie z obszarów edukacji, pomocy, medycyny, prawa. Wspieram i szkolę zespoły współpracując z urzędami miast, poradniami psychologiczno - pedagogicznymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami, pracującymi na rzecz drugiego człowieka.

Ważna jest dla mnie dbałość o rozwój własny. Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych superwizorów.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.