Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij
Praca z Dziećmi i Rodzinami
Praca z Dziećmi i Rodzinami

Obserwacja i diagnoza więzi emocjonalnej małego dziecka z rodzicami

Diagnoza zaburzeń emocjonalnych i w zachowaniu małego dziecka oparta jest na czynnej obserwacji zabawy i funkcjonowania dziecka w bezpośredniej relacji z rodzicem.
Poprzedzona jest wizytą rodziców i rozmową o dotyczących zgłaszanych trudnościach.
Na kolejnych spotkaniach, rodzice (opiekunowie) zapraszani są do przyjścia z dzieckiem i swobodnej zabawy z nim.
Na sesje z udziałem dzieci zachęcamy, aby przynieść ulubione zabawki dziecka.

 

W ramach pracy z dziećmi oferujemy:

• Obserwację i diagnozę więzi emocjonalnej małego (0-4) dziecka w relacji z rodzicami.

• Diagnozę i psychoterapię rodzinną z małymi dziećmi (4-8), u których występują dysfunkcje w zachowaniu i/lub problemy w rozwoju emocjonalno - społecznym takie jak np.: moczenie nocne, jadłowstręt dziecięcy i inne zaburzenia jedzenia, lęki nocne, fobie dziecięce, napady złości, niesamodzielność, nieśmiałość, agresja.

• Diagnozę i psychoterapię rodzinną z dziećmi starszymi (8-12) ze specyficznymi zaburzeniami w rozwoju, z zaburzeniami w zachowaniu takimi jak nieśmiałość, agresja, z obniżoną samooceną, z zaburzeniami w jedzeniu, z zaburzeniami adaptacyjnymi i zaburzeniami w nastroju takimi jak apatia, depresja, zachowania autodestrukcyjne.

• Diagnozę i psychoterapię młodzieży

Prowadząca: Kamila Maciejewska, Agnieszka Bleja, Zuzanna Jarosz